Blog

Odklánění kapitálu do zahraničí musí skončit

21. 12. 2016

Lidové noviny
Pokračovat

Protiruské sankce nepřinášejí výsledky a poškozují české zemědělce

29. 8. 2016

Komentář Milana Štěcha k výrokům ohledně dopadu ruských sankcí
Pokračovat

Pan ministr Babiš zčervenal

26. 8. 2016

Při středečním senátním projednávání zákona o prokazování původu majetku se ministr financí Andrej Babiš zase jednou dopustil prokazatelné lži. Tentokrát však byla natolik očividná, že sám posléze zčervenal jak malý kluk.
Pokračovat

V otázce migrace je V4 ostrůvkem realismu

8. 6. 2016

Na konci dubna jsem se zúčastnil zasedání předsedů parlamentů zemí Visegrádské čtyřky na zámku Štiřín. Měl jsem z něj dobrý pocit. Hlavními tématy jednání byly možnosti posilování role národních parlamentů, aktuální situace v EU a její další vývoj a úloha národních parlamentů v boji proti mezinárodnímu terorismu. Společným středobodem všech těchto otázek je samozřejmě migrační krize a na tu máme my všichni ve V4 víceméně shodný názor.
Pokračovat

Na svou minulost se musíme dívat kriticky a vyváženě

15. 5. 2016

Projev přednesený 15. května na Terezínské tryzně.
Pokračovat

Je migrace ekonomickým přínosem?

11. 5. 2016

O brokerskou společnost Cyrrus jsem se dosud nezajímal, protože s akciemi, opcemi, komoditami ani dluhopisy jsem nikdy neobchodoval a neobchoduji. Dnes jsem si však se zájmem přečetl, že podle analýzy této firmy by se naše ekonomika „bez problémů vypořádala s příchodem 50 000 až 80 000 imigrantů“.
Pokračovat

Senát čelí neserióznímu očerňování ze strany MF DNES

8. 4. 2016

Reakce na článek v MF DNES (8. 4. 2016) o náhradách senátorů
Pokračovat

Nebezpečná nerovnost mladých přichází i do ČR

5. 4. 2016

Nezaměstnanost mladých v západní Evropě činí v průměru 21 %, v některých státech a regionech je dokonce dvojnásobná. Mladí lidé tam mají ve srovnání s generací svých rodičů mnohem menší jistotu, že najdou práci, splatí půjčky na studia nebo si zajistí důstojné bydlení. S tím se samozřejmě pojí neochota převzít za sebe ekonomickou a sociální zodpovědnost, založit rodinu a akceptovat z toho vyplývající povinnosti. Jaká je situace u nás?
Pokračovat

Chlap pravdu unese

3. 4. 2016

Zdá se mi, že prezident Miloš Zeman nabyl důvěru v to, že každou nepříznivou situaci nebo zprávu umí otočit ve svůj prospěch, většinou pomocí své razantní rétoriky. Já si však myslím, že u určitých záležitostí to nejde mlčky přecházet a nechat házet vinu na jiné a je třeba takový přístup odmítnout, proto má připomínka k pokutě, kterou musí ČSSD zaplatit panu advokátovi Altnerovi:
Pokračovat

Ohlédnutí za návštěvou čínského prezidenta

1. 4. 2016

Návštěva čínského prezidenta vyvolala mnoho rozporuplných, někdy i neadekvátních reakcí. Přitom nebyla ničím mimořádným, vždyť čínský prezident v minulých letech navštívil Velkou Británii, Německo, Francii, Polsko nebo Maďarsko. Navzdory tomu ji hostitelé i novináři líčili jako cosi z mezinárodního hlediska zcela výjimečného. Jistě, z pohledu České republiky to byla významná událost. Za dobu tříletého působení Miloše Zemana ve funkci prezidenta se jednalo o bezesporu nejdůležitější státní návštěvu. Už proto, že naši desetimilionovou zemi navštívil nejvyšší představitel státu s více než miliardou obyvatel.
Pokračovat